Warstwowa sałatka z brokułem i kurczakiem
Grillowany, aromatyczny kurczak nadaje sałatce wybornego smaku. Choć jeśli nie mamy możliwości grillowania mięsa, można je po prostu podsmażyć na zwykłej patelni. W przepisie podałam 3 ząbki czosnku, gdyż bardzo lubimy intensywnie czosnkowy sos, ale można poprzestać na jednym ząbku, wtedy sałatka będzie bardziej delikatna w smaku.
Jeśli nie masz pomysłu na pyszną przystawkę, warstwowa sałatka z brokułem i kurczakiem będzie idealnym rozwiązaniem!
2 piersi z kurczaka
puszka kukurydzy
brokuł
2 pomidory (najlepiej malinowe)
cebula czerwona
Marynata do kurczaka:
2 łyżki oleju, łyżeczka sosu sojowego, sól, pieprz czosnkowy, przyprawa do kurczaka, papryka ostra, oregano
Sos czosnkowy:
3 łyżki majonezu
6 łyżek jogurtu naturalnego
3 ząbki czosnku
sól, pieprz
Składniki na marynatę mieszamy ze sobą i obtaczamy w niej piersi z kurczaka. Zamarynowanego kurczaka można odstawić na kilka godzin. Następnie piersi grillujemy na grillu lub patelni grillowej z obu stron. Mięso odsączamy z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym i odstawiamy do ostygnięcia.
Zagotowujemy wodę z dodatkiem po pół łyżeczki soli i cukru. Do gotującej się wody wrzucamy różyczki brokuła i gotujemy około 8 minut, aby był lekko twardawy, nierozlatujący się. Odcedzamy i również odstawiamy do ostygnięcia.
Cebulę kroimy w kostkę, pomidory w ósemki. Kukurydzę odsączamy z zalewy. Ostudzone piersi z kurczaka kroimy w cienkie plastry.
Czosnek przeciskamy przez praskę i mieszamy z jogurtem i majonezem. Dodajemy przyprawy do smaku i jeszcze raz mieszamy dokładnie.
W dość sporej misce układamy kolejno: piersi z kurczaka, cebulę, pomidory, kukurydzę i brokuła. Całość zalewamy sosem czosnkowym.
Piersi z kurczaka na cebuli to jeden z tych przepisów, które sprawdzają się wtedy, gdy…
Kremowe Ciasto Jogurtowe z Rabarbarem to deser, który łączy puszysty spód, delikatną warstwę jogurtową i…
Leczo z pieczarek i papryki to jedno z tych dań, które dobrze sprawdza się wtedy,…
Tosty francuskie z rabarbarem to szybki pomysł na śniadanie, lekki deser albo ciepłą przekąskę w…
Królewski Rubin to efektowne, warstwowe ciasto z rabarbarem, delikatnym kremem budyniowym i lekką pianką śmietanową.…
Bułki na serku wiejskim z air fryera to szybki pomysł na domowy wypiek bez długiego…