Jak dieta pudełkowa może poprawić Twoje nawyki żywieniowe? Zobacz sam!

Zastanawiasz się, czy Twoja codzienna dieta jest odpowiednia dla utrzymania zdrowej kondycji organizmu? Czy przyjmowana ilość kalorii nie jest zbyt mała lub zbyt duża? Współcześnie większość z nas żyje w pędzie, w którym zapominamy o tym, jak ważną rolę odgrywa prawidłowe odżywianie organizmu. Doskonałą szansą na poprawę nawyków żywieniowych jest dieta pudełkowa, będąca pierwszym krokiem do wprowadzenia żywieniowej rewolucji w naszym życiu.

Zdrowa dieta pudełkowa

Korzystanie ze zdrowej diety pudełkowej daje gwarancję codziennych  zbilansowanych posiłków. Do przygotowywania dań wykorzystują najwyższej jakości produkty, które są codziennie dostarczane przez lokalnych dostawców. Jedzenie przyrządzane przez wykwalifikowanych, doświadczonych szefów kuchni jest pozbawione sztucznych konserwantów i polepszaczy smaku. Dania są urozmaicone, pyszne, wyglądają niczym potrawy z restauracji i są pakowane w wygodne pudełka. Do diety – czy to redukcyjnej, czy eliminacyjnej – nie trzeba się zmuszać, a zdrowe jedzenie dzięki wysokiej jakości cateringowi staje się przyjemnością, z której nie chce się rezygnować.

Dieta pudełkowa z wyborem dań 

Diety pudełkowe oferowane są w różnych wariantach. W zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb można wybrać np. jadłospis wegański, wegetariański, redukcyjny czy diabetyczny. Co więcej, dobre firmy cateringowe dają klientom możliwość zakupu diety pudełkowej z wyborem dań – przykładem może być WygodnaDieta.pl. W jej ramach najczęściej można określić nie tylko kaloryczność i dzienną liczbę dań, ale i konkretne propozycje z menu.

Dietetycy są zgodni, że 3 zbilansowane posiłki mogą być wystarczające, by dostarczyć organizmowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze, ale optymalne jest spożywanie 5 posiłków. Zachowanie odpowiednich odstępów czasu między nimi ograniczy odczuwane uczucie głodu i zmniejszy ryzyko chęci podjadania.

Różnorodne cateringi dietetyczne

Codzienna różnorodność potraw sprawia, że z dietą pudełkową nie można się znudzić. Podczas komponowania dań kucharze wykorzystują rozmaite przyprawy, owoce i warzywa gwarantujące wyjątkowy smak potraw. Dieta pudełkowa jest opozycją monotonii żywieniowej – każdy posiłek ma być spożywany z przyjemnością oraz smakiem. Formuła diety pudełkowej jest świetną szansą na utrzymanie systematyczności i wytrwanie np. na diecie redukcyjnej, która bywa wyzwaniem. Dostawcy dbają o to, by dostarczyć pudełka z jedzeniem do określonej w formularzu godziny, co daje szansę na dokładne zaplanowanie pór śniadań, obiadów czy kolacji. Czas zaoszczędzony na zakupach czy gotowaniu można poświęcić na hobby, aktywność fizyczną czy spacer z rodziną.

Dzięki diecie pudełkowej można dokładnie kontrolować ilość spożywanych dziennie kalorii i nie trzeba wpadać w pętlę ich liczenia. To fantastyczny sposób na zadbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne

Jaką dietę wybrać?

 Cateringi dietetyczne oferują między innymi dietę niskokaloryczną, wegetariańską, sportową, antycellulitową czy jedną z najbardziej popularnych obecnie – ketogeniczną. Dla osób, które muszą przestrzegać specjalnych restrykcji żywieniowych, np. z powodu nietolerancji pokarmowych, dobrą opcją może być skorzystanie z diety bez glutenu, bez laktozy, dla diabetyków czy z niskim indeksem glikemicznym. Zbilansowane jedzenie przyrządzone przez doświadczonych kucharzy to gwarancja, że ograniczenia nie będą odczuwalne, a dieta eliminacyjna będzie wyśmienicie smakowała.

Przed wyborem diety warto skonsultować się z dietetykami. W większości przypadków profesjonalną konsultację można przeprowadzić jeszcze przed złożeniem zamówienia. Wiedza i doświadczenie specjalistów pozwolą  dopasować kaloryczność i rodzaj  potraw do indywidualnych potrzeb organizmu.

Print Friendly, PDF & Email