Przewaga posiadania noży wysokiej jakości w kuchni

Przewaga posiadania noży wysokiej jakości w kuchni
Przewaga posiadania noży wysokiej jakości w kuchni

Czy noże kuchenne dobrej jakości rzeczywiście wpływają na jakość i szybkość przygotowywania potraw? Czy posiadanie dobrych noży umożliwia podniesienie komfortu pracy w kuchni? Noże kuchenne to ważne elementy wyposażenia wnętrza kuchni. Posiadanie kompletu podstawowych, niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu noży ułatwi przygotowanie każdej potrawy.

Zwróć uwagę na jakościowe noże Gerlach – może znajdziesz tutaj coś dla siebie?

Atuty dobrych noży kuchennych

Noże Gerlach są doskonale znane i często wybierane jako elementy wyposażenia kuchni. Ich wysoka jakość to największa zaleta. Doskonałe do krojenia, szatkowania, filetowania, siekania, rozdrabniania i wszystkich potrzebnych do przygotowania pysznych dań czynności. Jeżeli nie wiesz, jakie noże kuchenne powinny znaleźć się w Twojej kuchni, postaw na eleganckie zestawy noży w bloku. Najczęściej znajdują się tam: noże szefa kuchni, noże kuchenne uniwersalne, noże do warzyw i do chleba.

Niektóre zestawy zawierają nóż Santoku, precyzyjny, umożliwiający dokładne, cienkie krojenie bez przywierania artykułów spożywczych do ostrza. Są to doskonałe noże do mięsa, ryb i warzyw. Sprawdzają się nie tylko podczas przygotowywania dań kuchni azjatyckiej, ale także tradycyjnej, do której przywykliśmy. Oprócz tych noży warto mieć w kuchni noże do ryb, noże do steków, nożyce do drobiu i wiele innych akcesoriów, które ułatwiają kuchenne zadania.

Jakie atuty mają noże Gerlach? Są to:

  • trwałość i odporność na uszkodzenia – wysoka jakość stali, z której wykonane są ostrza, została wzmocniona dodatkiem wanadu i molibdenu, co zmniejsza kruchość i podatność na uszkodzenia;
  • ergonomia – noże Gerlach są doskonale wyważone i dobrze leżą w dłoni. Nie ślizgają się, dzięki czemu krojenie i rozdrabnianie produktów jest łatwiejsze;
  • design – elegancki, nowoczesny design noży to gwarancja dopasowania do różnego rodzaju wystrojów kuchni;
  • praktyczne zestawy – zawierające podstawowe noże kuchenne. Niektóre komplety noży posiadają oznaczenia, dzięki którym wiesz dokładnie, który do czego służy.

Pamiętaj, że dbanie o noże wydłuża ich żywotność – noże nie powinny być myte w zmywarkach.

Czy noże do ryb są niezbędne w każdej kuchni?

Jakie powinny być dobre noże do ryb? Na pewno dobrze wyważone, lekkie, układające się w dłoni, o cienkim ostrzu, umożliwiającym precyzyjne cięcia. Filetowanie ryb, krojenie ich lub zdejmowanie skóry wymaga specjalnego ostrza, które poradzi sobie z tym bardzo delikatnym, ale jednocześnie dość wymagającym w przygotowaniu mięsem. Oprócz noży do ryb o cienkich ostrzach, warto mieć w kuchni nóż Santoku, który świetnie sprawdzi się przy krojeniu ryby – charakterystyczne wgłębienia na jego szerokim ostrzu sprawiają, że cienkie kawałki mięsa nie przywierają do niego.

Noże do ryb to propozycja przede wszystkim dla miłośników dań z ryb, ale w końcu kto nie lubi ich w wersji smażonej, panierowanej lub marynowanej? Znajdą się także miłośnicy sushi i zup rybnych – noże do ryb z pewnością im się przydadzą – https://gerlach.pl/noze-do-ryb.

Czy noże w prezencie to dobry pomysł?

Wyobraź sobie, że idziesz z wizytą do prawdziwego konesera dobrej kuchni i chcesz zrobić mu wyjątkowy prezent. Okazji może być wiele: przeprowadzka, remont, a nawet urodziny. Nie wiesz, co kupić, żeby było jednocześnie eleganckie i praktyczne? Postaw na noże na prezent! Wszystkie noże Gerlach nadają się jako propozycja na prezent. Szczególnie zestawy w estetycznych blokach.

Gerlach oferuje noże w blokach stalowych, drewnianych i z tworzyw sztucznych. Znajdzie się także coś dla miłośników wzorów inspirowanych kamieniem. Biel, czerń, chrom, drewno lub modele dwukolorowe – do każdej kuchni można znaleźć tu coś ciekawego. Noże na prezent z pewnością uszczęśliwią zdolnego szefa kuchni, a kogoś kto do tej pory nie przywiązywał wagi do urozmaiconych potraw być może zainspirują do rozpoczęcia kulinarnej przygody. Współczesne zestawy noży wpisują się w wystroje kuchenne, zarówno te industrialne jak i retro czy klasyczne.

Sprawdź nasze noże na prezent i wybierz te, które idealnie pasują – https://gerlach.pl/noze-kuchenne-na-prezent.

Print Friendly, PDF & Email