Kurczak na chlebie – super zapiekanki chleba tostowego
Kurczak na chlebie to pyszne i bardzo proste do zrobienia zapiekanki z tostów francuskich z piersią z kurczaka, pieczarkami i serem żółtym. Takie danie jest bardzo sycące, więc można je przygotować również na szybki obiad w towarzystwie sosu czosnkowego czy ketchupu i ulubionej surówki. Zapiekanki lubią wszyscy, gdyż są bardzo smaczne, wręcz uzależniające, dlatego świetnie sprawdzą się na wiele okazji, zwłaszcza, że są dość szybkie do zrobienia i nie wymagają wielu składników.
Pierś z kurczaka dzielimy na 4 kotleciki i lekko rozbijamy. Każdy obsypujemy solą, pieprzem, ostrą papryką i czosnkiem. Kurczaka przekładamy na patelnię z rozgrzaną niewielką ilością oleju i podsmażamy z obu stron. Odsączamy z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym. Pieczarki oczyszczamy, kroimy w plastry i również smażymy na patelni na złoty kolor. Jajka wbijamy do miseczki, dodajemy trochę soli i pieprzu i roztrzepujemy widelcem. W jajku maczamy kromki chleba tostowego. Chleb przekładamy na rozgrzany olej. Podsmażamy na złoty kolor z dwóch stron.
Na blaszce układamy najpierw kromki chleba, na nich układamy piersi z kurczaka i pieczarki. Na wierzchu układamy starty ser żółty, a całość posypujemy suszonymi pomidorami. Blaszkę wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 C i pieczemy około 10 minut, aż ser się rozpuści. Po wyjęciu z piekarnika zapiekanki posypujemy posiekanym szczypiorem. Można je też nakryć drugą kromką usmażonego w jajku chleba tostowego.
Kotlety z pieczarek z air fryera to prosty pomysł na bezmięsny obiad lub kolację, który…
Fasolka po bretońsku na szybko to idealne rozwiązanie wtedy, gdy masz ochotę na coś konkretnego,…
Zimowy torcik z jabłkami i kremem orzechowym to propozycja idealna na chłodniejsze dni, kiedy masz…
Kebab w tortilli to jeden z tych domowych obiadów, które robią wrażenie od pierwszego kęsa.…
Sałatka tatarska ze śledziem to jedna z tych sałatek, które od lat pojawiają się na…
Łaciatek z makiem to ciasto, które przyciąga wzrok już po pierwszym krojeniu. Jasna masa jogurtowa…