Kapusta zasmażana ze skwarkami to danie, które świetnie pasuje do kotleta schabowego czy mielonego i ziemniaków lub klusek śląskich. Takie zestawienie tworzy pyszny, tradycyjny obiad, który zaspokoi nawet największy głód.
Zasmażana kapusta kiszona z dodatkiem wytopionej słoniny jest niezwykle smaczna i aromatyczna. Z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Pamiętajcie jednak, aby użyć kapusty kiszonej (może być z dodatkiem marchewki), a nie kwaszonej.
Jak zrobić kapustę zasmażana ze skwarkami?
Najpierw gotujemy kapustę do miękkości, a w międzyczasie pokrojoną w kostkę słoninę i cebulę podsmażamy. Następnie wszystkie składniki mieszamy ze sobą na patelni i jeszcze przez chwilę smażymy. Całość nie wymaga wiele pracy i zajmie około 40 minut.
Składniki na kapustę zasmażaną ze skwarkami:
- 0,5 kg kapusty kiszonej
- duża cebula
- 200 g słoniny
- łyżka mąki pszennej
- po kilka ziaren ziela angielskiego i liści laurowych
- sól, pieprz, majeranek
Przygotowanie
Kapustę odciskamy z wody (nie płuczemy!), kroimy na mniejsze kawałki. Przekładamy ją do garnka, zalewamy wodą, tak aby była całkowicie przykryta, dodajemy liście laurowe i ziele angielskie. Kapustę doprowadzamy do wrzenia i gotujemy około 20 minut, aż będzie miękka.
W tym czasie słoninę i cebulę kroimy w kostkę. Słoninę wrzucamy na zimną, suchą patelnię i smażymy na niezbyt dużym ogniu, aż tłuszcz zacznie się wytapiać. Dorzucamy cebulę i smażymy do zarumienienia. Na koniec wsypujemy mąkę i mieszamy.
Ugotowaną kapustę odcedzamy niezbyt dokładnie z wody (tak, aby zostało około pół szklanki płynu) i wrzucamy na patelnię.
Kapustę mieszamy z cebulą i skwarkami, przyprawiamy pieprzem i majerankiem (ewentualnie jeszcze solą). Całość smażymy jeszcze przez kilka minut.
Zobacz inne przepisy na tradycyjne, proste dania:
Prażucha ziemniaczana – najprostsze i tanie danie na obiad
Ziemniaczane kluski kładzione – miękkie i leciutkie jak chmurka
Żeberka w kapuście kiszonej z piekarnika – wyjątkowe danie na obiad
Placki ziemniaczane – prosty i sprawdzony przepis
Wątróbka drobiowa z cebulką i jabłkiem – tradycyjny przepis
Zostaw odpowiedź